(216) 456 43 24(pbx)  (0216) 456 43 24 info@kub.org.tr
    Ana Sayfa   Galeri   Yayınlar
               
   
     
  KÜB 21. DÖNEM OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI  
  Beton ve Harç Kimyasal Katkı Maddeleri Üreticileri Derneği (Katkı Üreticileri Birliği ) 'nin 21. Dönem OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI, 21.02.2019 tarihinde Kavacık / İstanbul'da gerçekleştirildi.

Genel Kurul Toplantısında, Katkı Üreticileri Birliği Başkanı Suat SEVEN yaptığı açılış konuşmasında;
Katkı sektörünün gerek ülkemiz gerekse uluslararası alandaki büyümesini sürdürmesi amacıyla, KÜB ‘ün üyesi olduğu Avrupa Beton Katkıcıları Federasyonu ( EFCA) ile birlikte yapılan çalışmaların daha ileriye taşınmasına öncülük edeceğini bir kez daha vurguladı.EFCA’ nın gündeminde yer alan çalışmaların, KÜB gündemine eş zamanlı taşınarak yenilik ve gelişmelerin sıkı takip edileceğini belirtti.

İlk olarak; Dernek Tüzüğünde yer alan amaç ve kapsamın genişletilerek,hazır beton, çimento, harç ve püskürtme beton imalat ve uygulamalarında kimyasal katkıların yanı sıra fiberlerin kullanılması ve kullanım alanlarının yaygınlaştırılmasıiçin fiber üreticilerinin Katkı Üreticileri Birliği çatısında bir araya gelmesi gerektiğini ve Genel Kurul Gündeminde yer alan Tüzük Değişikliği ile bu hususun gerçekleştirileceğini aktardı.

EFCA’nın yanı sıra, Ülke içerisinde Üyesi olduğumuz İMSAD (Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği) YÜF (Yapı Ürünleri Üreticileri Federasyonu) kuruluşları ve inşaat / beton sektörünün diğer paydaş kuruluş ve dernekleriyle aktif bir birlikteliğimizin de sürdürüleceğini ifade etti.

Genel Kurulda, Rekabet Hukuku Konusunda Uzman Alper Karakurt tarafından “ KÜB Rekabet Uyum Programı” bilgilendirme sunumu yapıldı. “Rekabet Uyum Programı”nın amacı, üye tüm firmaların eylem ve işlemlerini rekabet hukuku perspektifinden kendi kendilerini değerlendirme ve denetlemelerini sağlamaktır.

KÜB Hakkında;
21 Şubat 2019 tarihli Genel Kurul ile yapılan Tüzük Değişikliği ile Fiber (Lif) üreticilerinin KÜB Üyesi olmaları ile sayımız 10 Firmaya ulaştı.
Katkı Üreticileri Birliği (KÜB)’nin, Türkiye’de ve dünya pazarında rekabet eden, ülkemiz beton katkı sektörünün önemli temsilcisi üyelerinin alfabetik sırayla isimleri;BASF Türk Kimya, CHRYSO-Katkı Malzemeleri, DRACO Yapı Kimyasalları, FOSROC IDEA Yapı Kimyasalları, İKSA Beton Katkıları, KORDSA Teknik Tekstil A.Ş, MAPEI Yapı Kimyasalları, POLİPROPİLEN Elyaf San., POLİSAN Yapı Kimyasalları, SİKA Yapı Kimyasalları ’dır.
 
Katkı Üreticileri Birliği ( KÜB) Türkiye pazarının yaklaşık yüzde % 80 hacmine sahip üretici firmaları çatısı altında toplayarak önemli bir temsil gücüne sahiptir. 2018 yılı Katkı Pazarı Türkiye’de yaklaşık 580bin ton mertebelerinde gerçekleşmiştir.
 
         
         
         
         
HyperLink
    KÜB DUYURU ABONELİĞİ
  KÜB duyuruları ve bültenlerinin size ulaşması için listemize kayıt olun.  
  Adınız:
 
  E-Posta Adresiniz: