(216) 456 43 24(pbx)  (0216) 456 43 24 info@kub.org.tr
    Ana Sayfa   Galeri   Yayınlar
               
   
     
  EFCA Genel Kurul Toplantısı İngiltere’de gerçekleşti.  
  Avrupa’daki beton kimyasal katkı gündemini ve sektöre yönelik uygulamaları takip ediyor ve ülkemizi temsil ediyoruz.

Üyesi olduğumuz Avrupa Beton Katkıcıları Federasyonu ( EFCA )’nın, 22 Mayıs 2019 tarihinde İngiltere’de gerçekleştirdiğiGenel Kurul Toplantısına, Dernek Başkanımız Suat Seven katılım sağladı.

EFCA Çevre Komitesi ve EFCA Teknik Komitesinin aktif olduğu, CEN TC 104 Komitesinde ve alt komitesinde yapılan çalışmaları,oluşturulan standartları ve mevcut standartlarda yapılan revizyonlara katkılarını, EFCA üyesi ülke birliklerine aktardı. Ülke olarak bu çalışmalarda yer alıyor olmanın önemini, Başkanımız Suat Seven bir kez daha vurguladı.

EFCA Teknik Gündemde yer alan birkaç konu başlığını özetlersek;
Beton Katkı Standardı EN 934/2 ninrevizyon periyodu içerisinde yapılması gereken düzenlemeler için yıl sonuna kadar üye ülkeler çalışmalarını yapılacaklar.

Gündeme yeni eklenen ve giderek kullanımı yaygınlaşan,Beton içerisinde kullanılan Fiberlerin, çevreye etkileri her yönü ile değerlendirdi.

Çevresel Ürün Beyanlarının kullanımı Avrupa’da her geçen gün artıyor ve zorunluluk halini alıyorken maalesef ülkemiz bu konuda yetersiz kalmakta.

Gerekli yasal düzenlemelerin yapılması ve EPD Çevresel Ürün Beyanlarının Türkiye de de önemli bir farkındalık aracı olması için çalışmaların yaygınlaştırılması bekleniyor.EPD Beyan hakkı olan KÜB üyesi firmaların dernek çatısı altında EPD yi Türkiye’de anlatmak üzere çalışmalarına etkin şekilde devam edecek. Avrupa Beton Katkı gündemini eş zamanlı ülkemize taşıyarak,Türkiye de ki kamu kurum/ kuruluş, paydaş STK lar ve üyesi olduğumuz Federasyonlar ile işbirliği içerisinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz.
 
         
         
         
         
HyperLink
    KÜB DUYURU ABONELİĞİ
  KÜB duyuruları ve bültenlerinin size ulaşması için listemize kayıt olun.  
  Adınız:
 
  E-Posta Adresiniz: